Unikátny patentovaný dizajn systému SOUNDBLOCK ® pomocou vnútornej zvuk pohlcujúcej vrstvy efektívne bráni zvukovým vlnám prechádzať cez gabiónové múry. Systém je dodávaný v plochých baleniach a môže byť rýchlo a jednoducho zostavený na mieste určenia. Oplotenie vyššie ako 6 m je možné postaviť pomocou žeriavu. Rovnako ako u gabiónov spoločnosti BETAFENCE je systém SOUNDBLOCK ® tvorený zváranými drôtenými panelmi chránenými vrstvou ZINCALU ® Ultra vrstvou pre extra dlhú životnosť. Centrálna výplň tvorená granulátom v kombinácii s vonkajšou výplňou z kameňov je ideálnou metódou odhlučnenia.

Charakteristiky systému SOUNDBLOCK®

Štandardizácia
Systém SOUNDBLOCK ® je predpripravený a dostupný v rôznych veľkostiach ôk zváranej siete.

 

Jednoduchá inštalácia
Montáž je zaistená jednoduchým vztýčením konštrukcie na stranu do požadovanej polohy. Dlhé prepojené konštrukcie možno realizovať vo veľkostiach od 2 do 10 m.

 

Výplň vnútornej sekcie
V centrálnej sekcii sa používajú vrecia s výplňou proti vyplaveniu a erózii vnútorného granulátu gabiónu. Táto výplň potom poskytuje optimálny odhlučňovací SOUNDBLOCK ® efekt.

 

Výplň vonkajších sekcií
Systém SOUNDBLOCK ® umožňuje vonkajšie sekcie vyplniť akýmkoľvek typom materiálu (od kameňa po sklo, vrátane drevených triesok). Na odhlučňovacom gabióne možno pestovať popínavé rastliny, ktoré môžu presahovať cez okraj.

Systém SOUNDBLOCK ® je výsledkom usilovnej inovačnej činnosti spoločnosti BETAFENCE – konceptom prepojenia výsledkov laboratórne práce s požiadavkami zákazníkov. Ideálnym uplatnením gabiónu a systému SOUNDBLOCK ® je potom oplotenie verejných stavieb, infraštruktúry, inžinierskych a kancelárskych komplexov a rôznych architektonických komplexov.