Susedia môžu byť príťažou nielen v panelovom dome. Aj keď je v obytnej oblasti len pár susedov, môžu spôsobovať ešte viac problémov ako susedia v štvorposchodovom dome. Pre susedov je omnoho jednoduchšie dívať sa na cudzie súkromné pozemky ako do cudzích bytov.

Dokonca aj váš najlepší sused môže byť na príťaž, keď sa z nutnosti stane prakticky vaším rodinným príslušníkom. Mále záhrady súkromie príliš nerešpektujú a veľké sú pre mnohých z nás len snom. Ako je možné cítiť sa na svojom pozemku pohodlne, keď ste neustále pod dohľadom susedov? .

Uchyľujeme sa tak k budovaniu betónových stien alebo sadeniu radu tují pozdĺž plota – tie však naše záhrady ešte zmenšujú. Avšak existuje tiež alternatívne riešenie: výnimočná gabiónová stena vyrobená z panelov Zenturo


Gabiónové steny z panelov Zenturo:

  • Sú to krásne štruktúry, ktoré sa vďaka výplni podľa vášho výberu môžu perfektne hodiť k vášmu pozemku
  • Zaisťujú súkromie a zároveň nie sú masívne – rovnako tak poskytujú pohodlie a pokoj
  • Nikdy sa s nimi nebudete nudiť – výplň môže byť nahradená kedykoľvek sa rozhodnete pre zmenu, alebo ak vás už vzhľad gabiónovej steny nudí
  • Nezaberajú viac priestoru ako záhony rastlín (tuje a borievky zaberajú miesto s priemerom až 1 m)


Vaša gabiónová stena Zenturo
Gabiónová stena môže byť postavená z panelov Zenturo i Zenturo Super. Navyše môžete dovnútra umiestniť Perfo pásy vyrobené z nekorozívnej ocele do zvislej polohy pre moderný a elegantný vzhľad.

Vyplňte gabiónové steny materiálom, ktorý zapadne k štýlu vášho pozemku:

  • Monochromatické sklo či recyklovaný betón podtrhnú industriálny štýl
  • Kamene, okruhliaky, kôra či kmene stromov reflektujú prírodný charakter
  • Biele kamene, bambusové či kokosové stĺpiky dodajú záhrade nádych exotiky
  • Ďalší materiál podľa vášho výberu môže perfektne zapadnúť k vášmu pozemku

Koľko to stojí?
Základná antracitová 4 m dlhá konštrukcia, pozostávajúca zo 4 panelov Zenturo a troch stĺpikov, ktoré sú zafixované k zemi pomocou betónu, stojí 400 Eur (čistá cena bez príslušenstva ako sú spojky a rozpery). Konečná cena gabiónovej steny bude závisieť tiež od typu výplne.

Zvárané pletivo stojí podobne ako rad 200 cm vysokých tují (7 kusov bez záruky, že sa všetky uchytia). Ak chcete zasadiť rýchlo rastúce borievky vysoké 180-200 cm pozdĺž plota, cena rastlín objednaných cez internet môže dosiahnuť dokonca až 450 Eur.