Pútavé gabionové steny alebo kamenné kvetináče môžu dať vášmu domovu nádych fantázie.

Pred niekoľkými rokmi boli tieto podivné kovové koše naplnené kameňmi iba exotickou a drahou novinkou. Bohatí ľudia ich inštalovali do exkluzívnych súkromných záhrad a my sme mohli iba sledovať a túžiť. V súčasnej dobe sa gabiony stali nielen populárnejšie, ale aj cenovo dostupné pre mnohých. Bežní majitelia domov si ich zaobstarávajú kvôli väčšiemu súkromiu či už zo strany svojich susedov alebo na prednej strane ulice. Vypĺňajú ich materiálmi, ktoré si buď kúpia alebo používajú tie, ktoré sú k dispozícií na dosah ruky.

Istý majiteľ domu v Budapešti použil gabiony ako súčasť svojho dreveného plotu. Použil biele kamene z neďalekého lomu a vystaval gabiony 2 metre vysoké a 3 metre dlhé. Malé biele kamienky využil na zemi a vytvoril tak na prvý pohľad veľmi elegantné miesto.
Na inom mieste 30 km od Budapešti majiteľ potreboval 2 metre vysoký plot, ktorý by ladil s jeho novo zrekonštruovaným domom pokrytým tehlovým dekórom. 30-metrové oplotenie z gabionových stien bolo teda vyplnené tehlami z rovnakej konštrukcie.
Gabiony sa dajú použiť taktiež ako prvky drobnej architektúry v záhradách. Na ukážku možností využitia gabionov vytvorilo záhradné centrum v blízkosti Budapešti kvetináče plné kamenia a dovnútra naaranžovalo niekoľko rastlín. Návštevníci tak môžu vidieť skutočnú krásu gabionovej konštrukcie.

Viac informácií o gabionoch a realizácii s týmto produktom nájdete na: http://www.facebook.com/pages/Betafence-Hungary-Zrt/338971364240?sk=photos