Výnimočný efekt farebných gabiónov kombinovaný so záhradným osvetlením.

Oplotenie a osvetlenie boli doteraz dve rozdielne investície do našich záhrad. Stĺpiky boli používané iba na inštaláciu panelov či pletív a na osvetlenie záhrad boli vyberané samostatne stojace lampy či lucerny.
A to až do chvíle, keď sa investor z maďarského mesta Kecskemet rozhodol odlíšiť sa od ostatných a zlúčiť oba prvky do jedného inovatívneho riešenia. Najprv objednal gabiónové panely Betafence s pletivom 50 x 100 mm a priemerom drôtu 4 mm a postavil gabiónové steny so stĺpikmi a celkovou dĺžkou 20 m a výškou 2m.

 

 


Potom vyplnil gabióny farebnými kameňmi, ktorými vytvoril symetrické vrstvy rôznych odtieňov. Priestory medzi gabiónovými stĺpikmi boli vyplnené zváranými plotovými panely s 3D prehnutím.


Najväčším prekvapením bola posledná fáza inštalácie. Horné vrstvy gabiónových stĺpikov boli vyplnené modravými kúskami skla. Vnútri boli umiestnené elektrické lampy. Gabióny, ktoré sú už aj cez deň pozoruhodné, v noci však vytvárajú zvláštnu atmosféru a priťahujú pozornosť okoloidúcich. Samotné gabióny sú schované v tieni, takže svietiace sklenené časti stĺpikov vyzerajú, akoby sa vznášali vo vzduchu.


Maďarský investor dosiahol svoj cieľ: teší a inšpiruje ostatných k naplneniu ich malých snov, aj keď sa jedná len o oplotenie domu.