Ponúka sa nám celá škála nových materiálov, z ktorých je možno na záhradke vytvoriť veľa zákutí. Od plastových stoličiek a stolov cez oceľový a drevený nábytok až po dizajnové kúsky z ratanu.

A čo také zákutie vytvorené z gabiónov? Že vás to prekvapuje? S riešením od spoločnosti Betafence to nie je žiadny problém.

Z dvoch radov gabiónových košov najprv vyrobíme lavičku. Zadná stena (vyššia) bude slúžiť ako opierka, predná stena (nižšia) s drevenými latkami ako sedák. Celá konštrukcia však môže slúžiť aj ako akási podpera, ktorá vystuží a chráni terén, v ktorom stojí. Kríky a stromy vysadené okolo potom poskytnú tieň a chládok v slnkom rozohriatom dni.

Gabiónové kreslá a lavičky možno tiež postaviť k táboráku alebo ich použiť na sedenie počas grilovania. Kamenné stoličky sa dajú naaranžovať len ako obyčajné kocky alebo ich môžete poskladať aj do oveľa zaujímavejšieho tvaru s ohybmi a oblúkmi. Na sedenie odporúčame použiť drevené dosky, pretože povrch gabiónov nie je práve najpohodlnejšou variantou.

A nakoniec stôl. Stôl prakticky tvorí gabiónová kocka s drevenou alebo plastovou doskou. Do stredu gabiónu možno umiestniť stĺpik, na ktorý sa pripevní slnečník. Takto vytvorená “strieška” nás v sparnom dni ochráni pred slnkom.

Záhradný nábytok vyrobený z gabiónov je možno okrem okruhliakov naplniť aj inými materiálmi. Malé i veľké kúsky sutín, farebné sklíčka a dokonca aj staré červené tehly budú určite pôsobiť zaujímavo. A zatiaľ čo vy si budete užívať pohody vo svojej malej gabiónovej oáze kľudu, vaše deti sa môžu hrať v tomto neobyčajnom gabiónovom bludisku …