Na jednej strane odlupujúca sa farba, hromada drevených dosiek a hrdzavé plechovky. Na vašej strane prirodzená krása kameňa, dreva alebo tehly. Gabiónová konštrukcia vyrobená zo zváranej siete dokáže záhradu v okamihu premeniť na elegantné a očarujúce miesto.

Hustota zaľudnenia stále stúpa a domy sú tak natesnané jeden vedľa druhého. Ľudia oknami nakúkajú do susedných domov a záhradiek. Pestovaná záhrada sa môže pochváliť paletou kvetov. A to je krásny pohľad. Ale čo robiť v prípade, že je záhrada zanedbaná, náter sa odlupuje zo stien a celé miesto vyzerá opustene?

Postavte si stenu z gabiónov, ktorá z vašej záhrady vytvori nádhernú oázu pokoja a pohody. Gabiónové koše sú vyrobené zo zváranéj siete s povrchovým náterom Zincalu (obsahuje 95 % zinku a 5 % hliníka). Okraje gabiónu spája špirála.

Umiestnite koše jeden vedľa druhého a podľa svojho vkusu a chuti ich naplňte ľubovoľným materiálom, ktorý sa perfektne hodí k architektúre domu a záhrady (okruhliaky, kusy sutín, červené tehly, konáre, sklíčka atď.) Po naplnení prvého radu gabiónov na ňu postavte druhú sériu, ktorú takisto vyplňte. Stenu vytvoríte tak, že vždy postavíte novú radu gabiónov na už stojace gabióny. Takto budete pokračovať, kým stena nedosiahne vytúženú výšku.

Priečky môžu stáť ako samostatné objekty (druh oplotenia), ale aj ako oporné steny, ktoré spevňujú terén. Ak týmto spôsobom chcete terén spevniť, gabióny sa navzájom prekrývajú a tvoria akési schody. Každý ďalši rad košov pokrýva značnú časť terénu. Popínavé rastliny (ako napr. brečtan, pupenec, popínavé ruže) dodajú gabiónom prirodzenejší vzhľad.

Gabiónové steny majú aj funkčné vlastnosti (chránia terén, oddeľujú záhradu od nevzhľadných plôch, majú tlmiaci efekt) tak aj estetické vlastnosti (vyzerajú prirodzene, ponúkajú obrovské množstvo výplní). Podobný výsledok možno dosiahnuť postavením gabiónovej steny na špeciálnych hranatých stĺpcoch a s použitím panelov Zenturo alebo Zenturo Super.