Premýšľali ste už niekedy, ako zakompostovať opadané listy, bez toho aby ste ublížili estetike okolitého prostredia? Gabiónová stena nielen schová, čo nechcete vidieť, ale tiež pretvorí vašu záhradu na umelecké dielo.
Jesenné lístie vyzerá na stromoch krásne. Už však nie toľko, keď opadá a vietor ho rozfúka po záhrade. Najjednoduchším riešením je nechať listy odstrániť profesionálnou spoločnosťou. Ďalšou možnosťou je kompost. Takéto riešenie nič nestojí a navyše si tak vytvoríme hnojivo.

Užitočný a dekoratívny kompost

Ak sa rozhodnete vytvoriť kompost, premýšľajte, ako ho zaintegrovať do záhrady. Kompost je ideálny obohnať gabiónovým múrom Zenturo, za ktorým tiež môžete schovať záhradné náradie či zeleninové záhony.

Gabiónová stena vyplnená kôrou stromov nielen, že schová kompost, ale tiež eliminuje nežiaduci zápach

Vyplňte svoje gabiony lístím

Ak postavíte gabiónovú stenu na mieste, ktoré nie je vystavované dažďu, je možné k vyplneniu steny kreatívne využiť opadané listy tak, že nimi preložíme vrstvy kôry. Tento typ výplne je relatívne malý, preto je odporúčané použiťFlexo alebo Perfo pásku na priblíženie najväčších ôk panelu.

Výhodou gabionových múrov vyrobených z panelov Zenturo je možnosť jednoduchej modifikácie. Kedykoľvek vás prestane jedna výplň baviť, môžete použiť inú. Jediným obmedzením je vaša fantázia.

Už máte dosť odkvapov upchatých opadaným lístím? Ochráňte ich pletivom Casanet.