Krásne kamenné predné navýšenie môže premeniť každý objekt na čarovné miesto.

Zatiaľ boli gabiónové stavby známe predovšetkým ako infraštruktúrne aplikácie: podpora svahov a úbočí, zabezpečenie brehov, voľne stojace steny obmedzujúce hluk na stranách diaľnic a ciest.

Tento výrobok však môže byť použitý aj viac reatívnymi spôsobmi. Môže byť použitý v súkromných záhradách ako malá architektonická forma (Zenturo gabiónové steny), ako súčasť verejného priestoru, ktorý priťahuje veľa pozornosti (gabiónové múru pred Gillette centrálou v Lodži, Poľsko), alebo ako predné navýšenie budov.

Keď sa vztyčujú gabiony ako kryty stien domov, je najlepšie použiť koša 0,225 do 0,3 m šírky (3 alebo 4 oka), minimálne 0.15 m (ei 2 ok). Koše musia byť upevnené na konštrukciu steny, aby sme sa vyhli možnému zhodenie silou vetra.

Okrem toho musí byť múr spevnená (podľa pravidla: 1 pomoci na 10 x šírka gabiónové).

Najjednoduchší spôsob je vyplniť gabiony obdĺžnikovými kameňmi alebo tehlami, ale ako výplň možno použiť aj nepravidelných kameňov rôznych veľkostí. Gabióny ako steny možno použiť pre dokončenie rohov a hrán s uhlami inými než 90 stupňov, trapionov alebo piramidových gabionov. Hrubý povrch gabionov nenabáda mladých maľovať na ich povrch graffiti.

Použitie gabionov v krajině prepožičiava budovám nielen inovatívny a mimoriadny vzhľad, ale umožňuje tiež nájsť riešenie úplne vyhovujúce potrebám zákazníka.